WEEK 1

WELCOME TO THE WAREHOUSE
DAY & NIGHT
ROOM 1
18:00 – 19:00 : GREG LORD
19:00 – 21:00 : OR:LA
21:00 – 23:00 : MALL GRAB
23:00 – 01:00 : PEGGY GOU
01:00 – 03:00 : DIXON
03:00 – 05:00 : SETH TROXLER

ROOM 2
18:00 – 21:00 : KRYSKO
21:00 – 23:00 : DEKMANTEL SOUNDSYSTEM
23:00 – 01:00 : DJ SEINFELD
01:00 – 03:00 : MIDLAND
03:00 – 05:00 : CALL SUPER
ROOM 3
18:00 – 20:30 : ZUTEKH DJS
20:30 – 23:30 : WILLOW
23:30 – 02:30 : LONE
02:30 – 05:00 : KRYSKO & GREG LORD
17:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 2

25 YEARS OF THE ESSENTIAL MIX
ROOM 1
21:30 – 23:00 : LEWIS BOARDMAN
23:00 – 00:30 : JASPER JAMES B2B HARRI
00:30 – 02:00 : PETE TONG
02:00 – 03:30 : THE MARTINEZ BROTHERS
03:30 – 05:00 : EATS EVERYTHING ('93 SET)
ROOM 2
21:30 – 23:30 : KRYSKO B2B GREG LORD
23:30 – 01:00 : HAAi
01:00 – 02:30 : ARTWORK
02:20 – 04:00 : B.TRAITS
04:00 – 05:00 : THEO KOTTIS

ROOM 3
21:30 – 23:30 : ZUTEKH DJS
23:30 – 01:00 : ANDREW HILL
01:00 – 02:30 : HOLLY LESTER
02:30 – 04:30 : JONJOSÉ & CELINO
21:30 – 05:00 | STORE STREET
SOLARDO PRESENTS
HIGHER
ROOM 1
20:00 – 22:30 : OLLI RYDER & LUKE WELSH
22:30 – 00:00 : SEB ZITO
00:00 – 01:30 : HEIDI
01:30 – 03:00 : CLAUDE VONSTROKE
03:00 – 05:00 : SOLARDO 
ROOM 2
20:00 – 22:30 : MASON COLLECTIVE
22:30 – 00:00 : MASON MAYNARD
00:00 – 02:00 : DE LA SWING B2B PIRATE COPY
02:00 – 03:30 : PAUL WOOLFORD
03:30 – 05:00 : DENSE & PIKA
ROOM 3
20:00 – 22:30 : JOSH BAKER
22:30 – 00:00 : MIKE MORRISEY
SOLA RECORDS PRESENTS:
00:00 – 01:30 : DEL-30
01:30 – 03:00 : HUXLEY
03:00 – 04:30 : ELI BROWN



20:00 – 05:00 | STORE STREET
ROSS FROM FRIENDS
AT GORILLA
19:00 | GORILLA
SOLD OUT

WEEK 3

METROPOLIS BIRTHDAY
ROOM 1
21:30 – 22:30 : NORTH BASE B2B MOLLIE COLLINS
22:30 – 23:30 : DANNY BYRD
23:30 – 00:30 : NOISIA DJ SET
00:30 – 03:00 : ANDY C
03:00 – 04:00 : SERUM & VOLTAGE
04:00 – 05:00 : HYPE & HAZARD
ROOM 2
21:30 – 22:00 : FRANKEE D
22:00 – 22:30 : THE STEPPAHS
22:30 – 23:00 : SAMMY VIRJI
23:00 – 23:45 : TS7
23:45 – 00:30 : BARELY LEGAL
00:30 – 01:30 : GOLDIE - ANYTHING GOES SET
01:30 – 02:00 : DONAE'O
02:00 – 03:00 : TODDLA T
03:00 – 04:00 : REDLIGHT
04:00 – 05:00 : SPECIAL REQUEST
ROOM 3
21:30 – 22:00 : BASE JEDI
22:00 – 22:40 : NIKKI EUPHONIQUE
22:40 – 23:30 : SAPPO B2B MARK OD
23:30 – 00:30 : MARK XTC B2B PROPHECY
00:30 – 01:30 : ROWNEY & PROPZ
01:30 – 02:20 : BOU
02:20 – 03:10 : DAWN RAID
03:10 – 04:00 : SONIC & SILVER
04:00 – 05:00 : JACK BANNER B2B INIKA B2B2 LIONESS B2B NEMESIZ
21:30 – 5:00 | STORE STREET
FOUR TET & FRIENDS
ALL DAY LONG
ROOM 1
14:00 – 18:30 : BEN UFO B2B FOUR TET
18:30 – 19:15 : BATHING - LIVE
19:15 – 20:45 : ANTHONY NAPLES
20:45 – 22:15 : JOSEY REBELLE
22:15 – 00:00 : FOUR TET
ROOM 2
14:00 – 16:00 : BAKE
16:00 – 18:00 : TARAVAL
18:00 – 20:00 : WILLOW
20:00 – 22:00 : COURTESY
22:00 – 00:00 : FLAVA D
ROOM 3
14:00 – 18:00 : CERVO & CONTOURS
18:00 – 20:00 : HIDDEN SPHERES
20:00 – 22:00 : SPACE AFRIKA
22:00 – 00:00 : BREAKWAVE
14:00 – 00:00 | STORE STREET

WEEK 4

ANNIE MAC PRESENTS..
ROOM 1
21:30 – 23:00 : BRAME & HAMO
23:00 – 00:30 : CASSIUS DJ SET
00:30 – 02:00 : HONEY DIJON
02:00 – 03:30 : ANNIE MAC
03:30 – 05:00 : MALL GRAB
ROOM 2
21:30 – 23:00 : CHAOS IN THE CBD
23:00 – 00:30 : SAOIRSE
00:30 – 02:00 : MOXIE
02:00 – 03:30 : MELLA DEE
03:30 – 05:00 : BIG MIZ

ROOM 3
21:30 – 22:30 : HOLLY LESTER
22:30 – 00:00 : GIDEÖN
00:00 – 01:30 : SEVERINO
01:30 – 03:30 : HONEY SOUNDSYSTEM
03:30 – 05:00 : KRYSKO B2B WILL TRAMP
21:30 – 05:30 | STORE STREET
RUSH HOUR
DAY & NIGHT
ROOM 1
14:00 – 15:30 : HIGH HOOPS
15:30 – 17:00 : KRYSKO
17:00 – 19:00 : GERD JANSON
19:00 – 20:30 : SOICHI TERADA x KUNIYUKI x SAUCE81 LIVE
20:30 – 22:00 : MOODYMANN
22:00 – 00:00: ANTAL
00:00 – 02:00 : HUNEE
ROOM 2
14:00 – 16:00 : MARGIE
16:00 – 18:00 : JON K
18:00 – 20:00 : SAN PROPER
20:00 – 21:30 : JORDAN GCZ - LIVE
21:30 – 23:30 : SANDRIEN
23:30 – 02:00 : DJ NOBU
ROOM 3
14:00 – 16:00 : MAFALDA
16:00 – 19:00 : DJ OKAPI
19:00 – 22:00 : SASSY J
22:00 – 01:00 : SADAR BAHAR
14:00 – 02:00 | STORE STREET

WEEK 5

WHP + KALUKI PRESENT
PATRICK TOPPING WHP TAKEOVER
ROOM 1
21:30 – 00:00 : PAUL JOHNSON
00:00 – 02:00 : GREEN VELVET
02:00 – 05:00 : PATRICK TOPPING
ROOM 2
21:30 – 23:00 : RICHIE STEEDMAN & BEN WOOD
23:00 – 01:00 : MELÉ
01:00 – 03:00 : DJ HAUS
03:00 – 05:00 K-HAND
ROOM 3
21:30 – 00:00 : ALEX VIRGO
00:00 – 03:00 : ELLIOT ADAMSON B2B MANPOWER
03:00 – 05:00 : DIXON AVENUE BASEMENT JAMS
21:30 – 05:00 | STORE STREET
CURATED BY DANIEL AVERY
IN ASSOCIATION WITH CRACK
ROOM 1
19:30 – 22:30 : HAAi
22:30 – 00:00 : AVALON EMERSON
00:00 – 01:30 : DAPHNI
01:30 – 03:15 : DANIEL AVERY
03:15 – 05:00 : MARCEL DETTMANN
ROOM 2
19:30 – 22:30 : DR. RUBINSTEIN
22:30 – 00:00 : CALL SUPER
00:00 – 01:30 : SKEE MASK
01:30 – 03:00 : BLAWAN
03:00 – 04:30 : ANASTASIA KRISTENSEN
ROOM 3
19:30 – 22:30 : JOHN LOVELESS
22:30 – 00:00 : IDA
00:00 – 01:30 : PEACH
01:30 – 03:00 : RE:NI
03:00 – 04:30 : MEANS&3RD
19:30 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 6

HALLOWEEN SPECIAL AT WHP
PRESENTED by TQD & MY NU LENG
ROOM 1
21:30 – 22:45 : EMERALD
22:45 – 23:45 : CHIMPO
23:45 – 00:15 : P MONEY
00:15 – 01:00 : SIR SPYRO
01:00 – 02:00 : MIKE SKINNER
02:00 – 04:00 : TQD B2B MY NU LENG w/DREAD MC
04:00 – 05:00 : DUB PHIZIX & STRATEGY
ROOM 2
21:30 – 23:15 : ELIJAH & SKILLIAM
23:15 – 00:45 :  DJ CHAMPION
00:45 – 02:00 : BUSHBABY
02:00 – 03:30 : SHARDA
03:30 – 05:00 : DISMANTLE w/SGT POKES
ROOM 3
21:30 – 22:45 : SWING TING DJS
22:45 – 23:30 : RONIN
23:30 – 00:15 : CHRYSTAL & CARMEL
00:15 – 01:00 : SWING TING DJS
01:00 – 01:45 : FLORENTINO
01:45 – 02:30 : ANZ
02:30 – 03:15 : FINN
03:15 – 4:30 : SWING TING DJS
21:30 – 05:00 | STORE STREET
WHP vs MOTION
ROOM 1
19:00 – 21:00 : EM WILLIAMS
21:00 – 22:30 : ELLIE STOKES
22:30 – 00:00 : DENSE & PIKA
00:00 – 01:30 : PAN-POT
01:30 – 03:00 : CHRIS LIEBING
03:00 – 04:30 : ALAN FITZPATRICK
04:30 – 6:00 : SAM PAGANINI
ROOM 2
19:00 – 21:00 : TOM RIO
21:00 – 00:00 : ITALOJOHNSON
00:00 – 01:45 : SEB ZITO
01:45 – 03:30 : ARCHIE HAMILTON
03:30 – 05:30 : ENZO SIRAGUSA
ROOM 3
19:00 – 21:00 : JAMES DYER
21:00 – 22:30 : JACK SCALES
22:30 – 00:00 : ANNA WALL
00:00 – 02:00 : WILLIAM DJOKO
02:00 – 03:30 : KRYSKO & GREG LORD
03:30 – 05:00 : ZEN ZERO
19:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 7

UNDERWORLD
ROOM 1
SET TIMES TBC
21:30 – 03:30 | STORE STREET
WHP & CIRCUS PRESENTS
KNEE DEEP
ROOM 1
19:30 – 22:30 : LA FLEUR
22:30 – 00:00 : YOUSEF
00:00 – 02:00 : KERRI CHANDLER
02:00 – 03:30 : HOT SINCE 82
03:30 – 05:00 : SKREAM
ROOM 2
19:30 – 22:00 : OLLI RYDER & LUKE WELSH
22:00 – 23:30 : LAUREN LO SUNG
23:30 – 01:00 : KIM ANN FOXMAN
01:00 – 05:00 : APOLLONIA
ROOM 3
19:30 – 23:00 : GINA BREEZE
23:00 – 01:00 : KRYSKO
01:00 – 05:00 : PBR STREETGANG
19:30 – 05:00 | STORE STREET
SOLD OUT

SPECIAL EDITION

BONOBO PRESENTS
OUTLIER
WHP x MIF: SPECIAL EDITION AT MAYFIELD
ROOM 1
16:00 – 17:30 : SHANTI CELESTE
17:30 – 19:00 : JOSEY REBELLE
19:00 – 20:30 : GILLES PETERSON
20:30 – 21:30 : GEORGE FITZGERALD - LIVE
21:30 – 23:30 : BONOBO - DJ SET
23:30 – 01:00 : PALMS TRAX
16:00 – 01:00 | MAYFIELD DEPOT
£25
BUGZY MALONE
WHP x MIF: SPECIAL EDITION AT MAYFIELD DEPOT
19:00 – 23:00 | MAYFIELD DEPOT
£22
BUGZY MALONE
WHP x MIF: SPECIAL EDITION AT MAYFIELD DEPOT
19:00 – 23:00 | MAYFIELD DEPOT
£22
BICEP – LIVE
WHP x MIF: SPECIAL EDITION AT MAYFIELD DEPOT
17:30 – 01:00 | MAYFIELD DEPOT
£25

WEEK 8

ADAM BEYER PRESENTS
DRUMCODE
ROOM 1
21:30 – 23:00 : RUDOSA
23:00 – 00:15 : MAETRIK - LIVE
00:15 – 01:45 : ADAM BEYER B2B MACEO PLEX
01:45 – 03:30 : ADAM BEYER
03:30 – 05:00 : AMELIE LENS
ROOM 2
21:30 – 23:45 : WEHBBA
23:45 – 01:30 : IDA ENGBERG
01:30 – 03:15 : ENRICO SANGUILIANO 
03:15 – 05:00 : LAYTON GIORDANI
ROOM 3
21:30 – 23:45 : TRANSCODE
23:45 – 02:00 : GREG LORD
02:00 – 04:15 : LUCA DE-SANTO
21:30 – 06:00 | STORE STREET
WHP PRESENTS
DJ EZ & HANNAH WANTS
ROOM 1
21:00 – 23:30 : JESS BAYS
23:30 – 01:00 : KLOSE ONE
01:00 – 02:30 : SHADOWCHILD
02:30 – 03:30 : DJ EZ
03:30 – 05:00 : HANNAH WANTS
ROOM 2
21:00 – 23:30 : NGHTWRK
23:30 – 00:30 : DEVSTAR
00:30 – 02:00 : TOM SHORTERZ
02:00 – 03:30 : TODD EDWARDS
03:30 – 05:00 : JACK SWIFT
ROOM 3
21:00 – 23:00 : BOXED:MUSIC
23:00 – 01:00 : JACK BERRY
01:00 – 03:00 : HAZE
03:00 – 04:30 : CAAL & TECHNIK
21:00 – 04:00 | STORE STREET
METROPOLIS PRESENTS
RTRN II JUNGLE TOUR
ALL NIGHTER AT THE MANCHESTER ACADEMY
| MANCHESTER ACADEMY
ARTWORK PRESENTS
ART'S HOUSE
ALL BACK TO MINE TOUR
| GORILLA
SONNY FODERA
SOLOTOKO AT THE ALBERT HALL
21:00 – 04:00 | THE ALBERT HALL
SOLD OUT

WEEK 9

ABOVE & BEYOND PRESENTS
COMMON GROUND
ROOM 1
21:30 – 23:00 : AMY WILES
23:00 – 00:30 : SPENCER BROWN
00:30 – 02:30 : ABOVE & BEYOND
02:30 – 04:00 : OLIVER SMITH
ROOM 2
21:30 – 23:00 : BEN BOHMER
23:00 – 02:00 : GRUM
02:00 – 04:00 : JOSEP
ROOM 3 - ANJUNA HQ TAKEOVER
21:30 – 23:00 : PENELOPE LONGSTAFF
23:00 – 00:00 : DANIEL CURPEN
00:00 – 01:00 : DUNCAN & GARETH
01:00 – 02:00 : BOONIE
02:00 – 03:00 : ANDY BONWICK
03:00 – 04:00 : DOM DONNELLY
21:30 – 04:00 | STORE STREET
MAU5TRAP PRESENTS
DEADMAU5
ROOM 1
SET TIMES TBC
21:00 – 04:00 | STORE STREET
JON HOPKINS
SINGULARITY
19:00 – 23:00 | THE ALBERT HALL
SOLD OUT

WEEK 10

SULTA SELECTS
ROOM 1
21:30 – 22:30 : CROMBY
22:30 – 00:00 : TOM TRAGO
00:00 – 01:30 : BAMBOUNOU B2B ÉCLAIR FIFI
01:30 – 03:00 : MODESELEKTOR - DJ SET
03:00 – 05:00 : DENIS SULTA
ROOM 2
21:30 – 23:00 : SALLY C
23:00 – 00:30 : BABA STILTZ
00:30 – 02:00 : SHANTI CELESTE
02:00 – 03:30 : MIDLAND
03:30 – 05:00 : COURTESY
ROOM 3
21:30 – 23:00 : DART
23:00 – 00:30 : JAMIE 3:26
00:30 – 02:00 : PEACH
02:00 – 03:30 : SPENCER PARKER
03:30 – 05:00 : CROMBY
21:00 – 05:00 | STORE STREET
PARADISE
ALL DAY SPECIAL
ROOM 1
14:00 – 17:00 : MARK JENKYNS
17:00 – 19:00 : KINK - LIVE
19:00 – 22:00 : RICHY AHMED B2B ALAN FITZPATRICK
22:00 – 02:00 : JAMIE JONES B2B PATRICK TOPPING
ROOM 2
14:00 – 16:00 : CALVIN CLARKE
16:00 – 18:00 : DENNIS CRUZ
18:00 – 20:00 : MATT TOLFREY
20:00 – 22:00 : EAST END DUBS
22:00 – 00:00 : PAUL WOOLFORD
00:00 – 02:00 : MARQUIS HAWKES
ROOM 3
14:00 – 17:00 : OLLI RYDER & LUKE WELSH
17:00 – 19:00 : CICI
19:00 – 21:00 : BEN STERLING
21:00 – 23:00 : ANNA WALL
23:00 – 01:00 : PAOLO FRANCESCO
14:00 – 02:00 | STORE STREET

WEEK 11

MK AREA 10
ROOM 1
SET TIMES TBC
21:30 – 05:00 | STORE STREET
AVA x WHP
17:30 – 06:00 | STORE STREET
GROOVE ARMADA
LIVE TOUR
| STORE STREET

WEEK 12

WHP PRESENTS
ROOM 1
SET TIMES TBC
21:00 – 06:00 | STORE STREET
WHP & ID PRESENTS
SOUNDS OF THE NEAR FUTURE
ROOM 1
SET TIMES TBC
19:00 – 3:30 | STORE STREET

WEEK 13

WHP & KALUKI PRESENTS
ALL NIGHT LONG
ROOM 1
21:30 – 05:00 : JOSEPH CAPRIATI
ROOM 2
21:30 – 05:00 : EATS EVERYTHING PRESENTS EAT IT
ROOM 3
21:30 – 05:00 : SKREAM - OPEN TO CLOSE
21:30 – 05:00 | STORE STREET
WE STILL BELIEVE
ROOM 1
16:00 – 20:00 : KRYSKO & JAMES HOLROYD
20:00 – 22:00 : KRYSTAL KLEAR
22:00 – 00:00 : MOTOR CITY DRUM ENSEMBLE
00:00 – 01:30 : HONEY DIJON
01:30 – 02:30 : HONEY DIJON B2B THE BLACK MADONNA
02:30 – 04:00 : THE BLACK MADONNA 
ROOM 2
16:00 – 20:00 : WILL TRAMP & JAMIE BULL
20:00 – 22:00 : CRAZY P SOUNDSYSTEM
22:00 – 23:30 : HAAI
23:30 – 00:30 : OCTO OCTA - LIVE
00:30 – 02:00 : PEACH
02:00 – 04:00 : JAYDA G
ROOM 3
16:00 – 17:30 : BLOOMS DJS
17:30 – 19:00 : GINA BREEZE
19:00 – 20:30 : GRAINGER
20:30 – 23:00 : BRADLEY ZERO
23:00 – 01:30 : LOVEFINGERS
01:30 – 03:30 : GIDEÖN
16:00 – 04:00 | STORE STREET
SASHA PRESENTS REFRACTED:LIVE
AT THE 02 APOLLO
19:00 | THE O2 APOLLO

WEEK 14

CRU CAST
ROOM 1
SET TIMES TBC
21:30 – 04:00 | STORE STREET

WEEK 15

NEW YEARS EVE AT THE WAREHOUSE PROJECT
ROOM 1
SET TIMES TBC
19:30 – 05:00 | STORE STREET
NEW YEARS DAY CLOSING PARTY
END OF STORE STREET
ROOM 1
SET TIMES TBC
14:00 – 02:00 | STORE STREET
TICKETS UNAVAILABLE
bill subject to change