VIEW:  CALENDAR / SET TIMES

WEEK 1

LCD SOUNDSYSTEM
LCD SOUNDSYSTEM
+ SPECIAL GUESTS
21:00 – 03:00 | STORE STREET
SOLD OUT
ACCOMMODATION SOLD OUT
LCD SOUNDSYSTEM
LCD SOUNDSYSTEM
+ SPECIAL GUESTS
19:00 – 23:00 | STORE STREET
SOLD OUT
ACCOMMODATION SOLD OUT

WEEK 2

WELCOME TO THE WAREHOUSE PART 1
THE MARTINEZ BROTHERS
EATS EVERYTHING
PATRICK TOPPING
B2B
RICHY AHMED
SOLARDO
DE LA SWING
JOSH BUTLER
JACKY
LATMUN
ELLIOT ADAMSON
NEVERDOGS
JESSE CALOSSO
PIRATE COPY
SIAN BENNETT
OLLI RYDER & LUKE WELSH
AJ CHRISTOU
MVSON COLLECTIVE
BRODYR
21:30 – 05:00 | STORE STREET
SOLD OUT
ACCOMMODATION SOLD OUT
WELCOME TO THE WAREHOUSE PART 2
RICARDO VILLALOBOS
SETH TROXLER
BEN KLOCK
BICEP
BEN UFO
MIDLAND
RARESH
JOB JOBSE
TOM TRAGO
PEGGY GOU
MALL GRAB
OR:LA
SAOIRSE
RIKKI HUMPHREY
KRYSKO
GREG LORD
ZUTEKH DJS
18:30 – 05:30 | STORE STREET
SOLD OUT
ACCOMMODATION SOLD OUT

WEEK 3

PLAY
HANNAH WANTS
SONNY FODERA
SHADOW CHILD
SAM DIVINE
LOW STEPPA
FRANKY RIZARDO
KLOSE ONE
LEFTWING & KODY
TOM SHORTERZ
JACK SWIFT
DEVSTAR
JESS BAYS
VERSUS
21:30 – 05:00 | STORE STREET
WHP & FLOATING POINTS PRESENT
DAPHNI
JON HOPKINS
(DJ)
FLOATING POINTS
(DJ)
MADLIB
JEREMY UNDERGROUND
ROMAN FLÜGEL
BENJI B
SASSY J
ALEXANDER NUT
WILLOW
JOSEY REBELLE
DANUKA
RIKKI HUMPHREY
NOW WAVE DJS
EAT YOUR OWN EARS DJS
20:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 4

ANNIE MAC PRESENTS PT 1
ANNIE MAC
J HUS
MY NU LENG
REDLIGHT
STEFFLON DON
TODDLA T
W/ DRS
DONAE'O
THE HEATWAVE
SIR SPYRO
ELF KID
JARREAU VANDAL
(SOULECTION)
HANNAH FAITH
(SOULECTION)
CONDUCTA
POTÉ
MARTELO
WORK IT DJS
RICH REASON
OLDBOY
21:30 – 05:00 | STORE STREET
ANNIE MAC PRESENTS PT 2
ANNIE MAC
DUSKY
TIGA
B2B
GERD JANSON
MIDLAND
B2B
PAUL WOOLFORD
HEIDI
ARTWORK
MOXIE
KRYSTAL KLEAR
KRANKBROTHER
ROSS FROM FRIENDS
LIVE
MELLA DEE
HAAi
HUGO MASSIEN
NYRA
WILL TRAMP
HACKETT
20:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 5

GIGGS
GIGGS
DEVLIN
CHARLIE SLOTH
NADIA ROSE
ABRA CADABRA
ONEMAN
DJ TARGET
BIG TOBZ
RUDE KID
A2
LISA MERCEDEZ
CHIMPO
+
CHUNKY
JONNY DUB
ROOM 3 HOSTED BY SBTV
21:30 – 03:30 | STORE STREET
MK AREA10
MK
CASSIUS
JAX JONES
TODD TERRY
WAZE & ODYSSEY
TCTS
KC LIGHTS
ICARUS
WILL CLARKE
LOÉCA
SIAN BENNETT
OLLI RYDER & LUKE WELSH
20:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 6

YOUSEF PRESENTS
CIRCUS
LOCO DICE
JOSEPH CAPRIATI
YOUSEF
SKREAM
HEIDI
B2B
KIM ANN FOXMAN
PAUL WOOLFORD
B2B
KRYSKO
STACEY PULLEN
B.TRAITS
GREG LORD
LEWIS BOARDMAN
JAMES ORGAN
CIRCUS RECORDINGS:
HARRY ROMERO
ACID MONDAYS
KI CREIGHTON
KYDUS
21:30 – 05:30 | STORE STREET
ANCHOR POINT
MURA MASA
NAO
BONZAI
67
SPECIAL REQUEST
JACQUES GREENE
OVERMONO
LIVE
MUMDANCE
BOK BOK
L-VIS 1990
GIRL UNIT
VEGYN
JADU HEART
SALUTE
ESCHA
NOW WAVE DJS
HOWES
19:30 – 04:00 | STORE STREET
LITTLE DRAGON
LITTLE DRAGON
PLUS SPECIAL GUESTS
19.00 – 23.00 | MANCHESTER ACADEMY
TICKETS UNAVAILABLE

WEEK 7

25 YEARS OF RAM RECORDS
A-Z:
ANDY C
BAD COMPANY
BANE
CALYX & TEEBEE
CAMO & KROOKED
RENE LAVICE
DELTA HEAVY
KILLBOX
(ED RUSH & AUDIO)
LOADSTAR
B2B
DC BREAKS
B2B
MIND VORTEX
NOISIA
(DJ)
NORTH BASE
RANDALL
RICH REASON
STEALTH
SUB FOCUS
(DJ)
WILKINSON
(DJ)
HOSTED BY:
TONN PIPER
2SHY / ID / SCRIPT
AD-APT MC
MC DAXTA
21:30 – 05:00 | STORE STREET
ANTS
HALLOWEEN TAKEOVER
PAUL KALKBRENNER – LIVE
A-Z:
ANDREA OLIVA
ELI & FUR
JESSE ROSE
OLLI RYDER & LUKE WELSH
PIRATE COPY
&
JAMIE ROY
ROUTE 94
wAFF
YOTTO
SPECIAL GUESTS: GROOVE ARMADA
(DJ)
-
ROOM 3:
EMERY WARMAN
KREATURE
MOTEZ
TOM NEATIS & FRAN FITZGERALD
JACK BERRY
20:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 8

ADAM BEYER PRESENTS
DRUMCODE
A-Z:
ADAM BEYER
ALAN FITZPATRICK
BART SKILS
DENSE & PIKA
ENRICO SANGIULIANO
IDA ENGBERG
LAYTON GIORDANI
PAN-POT
SAM PAGANINI
BINARY
BLIND MOTIVE
RUDOSA
21:30 – 06:00 | STORE STREET
CRAIG DAVID PRESENTS TS5
CRAIG DAVID PRESENTS TS5
DAVID RODIGAN
SPECIAL GUEST: KURUPT FM
MISTAJAM
BIG NARSTIE
CHAMPION & MC SERIOUS
BARELY LEGAL
MADAM X
CHIMPO
RICH REASON
RUM AND BASS DJS
20:00 – 03:30 | STORE STREET
GORGON CITY PRESENTS
KINGDOM
AT THE ALBERT HALL
GORGON CITY
DISCIPLES
DANNY HOWARD
RITON
MANT
HADLEY
22:00 – 05:00 | THE ALBERT HALL

WEEK 9

DEKMANTEL
MARCEL DETTMANN
ROBERT HOOD
FATIMA YAMAHA
PALMS TRAX
TOM TRAGO – LIVE
CALL SUPER
YOUNG MARCO
JUJU & JORDASH
LIVE
DEKMANTEL SOUNDSYSTEM
SHANTI CELESTE
INTERSTELLAR FUNK
ESA
CENTRAL
KRYSKO
GREG LORD
ZUTEKH DJS
21:00 – 05:30 | STORE STREET
JAMIE xx
JAMIE xx & FRIENDS
– ALL DAY LONG
SPECIAL DAYTIME SHOW – 14:00-00:00
FURTHER DETAILS TO BE REVEALED
14:00 – 00:00 | STORE STREET
THUNDERCAT
AT THE ALBERT HALL
THUNDERCAT
PLUS SPECIAL GUESTS
19:00 – 23:00 | THE ALBERT HALL

WEEK 10

PARADISE
JAMIE JONES
MACEO PLEX
SPECIAL GUEST:
GREEN VELVET
RICHY AHMED
ITALOJOHNSON
DETLEF
JASPER JAMES
LATMUN
MARK JENKYNS
KRYSKO
PAOLO FRANCESCO
PIRATE COPY
21:00 – 05:00 | STORE STREET
FEEL MY BICEP
BICEP – LIVE
DETROIT LOVE PRESENTS
CARL CRAIG
& MOODYMANN
RØDHÅD
KiNK
LIVE
KYLE HALL
AVALON EMERSON
T&P
(TIM SWEENEY & LAUER)
JANE FITZ
JAYDA G
HAMMER
SANDBOARDS
OR:LA
KRYSKO & GREG LORD
SWOOSE & CROMBY
ROOM 3 HOSTED BY AVA FESTIVAL
20:30 – 05:30 | STORE STREET

WEEK 11

METROPOLIS 15TH BIRTHDAY
CHASE & STATUS (DJ) & RAGE
AJ TRACEY
MY NU LENG
SHY FX
FRICTION
REDLIGHT
DIMENSION
DJ ZINC
MAK & PASTEMAN
JACK SWIFT
1991
DARKZY
NORTH BASE
MARK XTC
B2B
PROPHECY
GARRY K
SAPPO
ROWNEY & PROPZ
DAWN RAID
MARK OD
DJ ARDI
BASS JEDI
MCS – MC ID, STAMINA MC, LINGUISTICS, MC DREAD, PRESSURE, BIC, TODDLAH, LONGMAN
-
21:30 – 05:00 | STORE STREET
KNEE DEEP IN SOUND
HOT SINCE 82
KÖLSCH
ELLEN ALLIEN
APOLLONIA
DYED SOUNDOROM
DAN GHENACIA
SHONKY
DAMIAN LAZARUS
HEIDI
B2B
CASSY
WILLIAM DJOKO
FRANCESCA LOMBARDO
LA FLEUR
LAUREN LO SUNG
LEWIS BOARDMAN
OLLI RYDER & LUKE WELSH
-
ROOM 3
JOSH BAKER
BRODYR
GOODLIFE
19:00 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 12

THE WAREHOUSE PROJECT PRESENTS
SASHA & JOHN DIGWEED
ROOM 1:
SASHA & JOHN DIGWEED
NIC FANCIULLI
EJECA
ROOM 2:
DUSKY
(5 HOURS)
CRISTOPH
LAUREN LO SUNG
ROOM 3:
GEMMA ARNOTT
(303)
STEPHEN PORTER
(Jika Jika!)
STEVE PARRY
AIDAN DOHERTY
21:30 – 05:00 | STORE STREET
LOVE INTERNATIONAL x WHP
LARRY HEARD AKA MR FINGERS LIVE
LAURENT GARNIER
CRAZY P
LIVE
JOY ORBISON
MIDLAND
LEON VYNEHALL
TUFF CITY KIDS
(GERD JANSON & LAUER)
CRAIG RICHARDS
DENIS SULTA
MOXIE
FELIX DICKINSON
GIDEÖN
(NYC DOWNLOW)
DAVE HARVEY & CHRISTOPHE
STUDIO 89 DJS
KRYSKO
BEGIN
18:30 – 05:00 | STORE STREET
NICK MURPHY FKA CHET FAKER
AT THE ALBERT HALL
NICK MURPHY
PLUS SPECIAL GUESTS
19:00 – 23:00 | THE ALBERT HALL

WEEK 13

THE WAREHOUSE PROJECT PRESENTS
JEFF MILLS
NINA KRAVIZ
CLARK
PRESENTS DEATH PEAK LIVE
BJARKI
JUS ED
FRED P
DJ QU
JOEY ANDERSON
PTU
DENIRO
-
ROOM 3:
WILLOW
JAY CLARKE
MEANS&3RD B2B KERRIE
AALICE, BLASHA&ALLATT & LUCY IRONMONGER
ANTON FITZ
21:30 – 06:00 | STORE STREET
THE WAREHOUSE PROJECT PRESENTS
THE CHEMICAL BROTHERS
THE CHEMICAL BROTHERS – DJ SET
DANIEL AVERY
PAUL WOOLFORD VS SPECIAL REQUEST
ANDREW WEATHERALL & SEAN JOHNSTON
PRESENT A LOVE FROM OUTER SPACE
JAMES HOLROYD
KRYSKO
HOLLY LESTER
20:30 – 05:00 | STORE STREET

WEEK 14

TCHAMI
ROOM 1:
TCHAMI
MALAA
MERCER
JADED
PLUS SPECIAL GUEST TBA
-
ROOM 2:
Jax Jones presents: HOUSE WORK!
JAX JONES
RITON
KIDEKO
JAMES HYPE
BOSTON BUN
21:30 – 04:00 | STORE STREET
JACKMASTER & NUMBERS PRESENT
MASTERMIX
FLOORPLAN AKA ROBERT HOOD and LYRIC HOOD
JACKMASTER
HUNEE
HENRIK SCHWARZ – LIVE
DJ BONE
ARTWORK
B2B
DENIS SULTA
PEGGY GOU
JASPER JAMES
KORNÉL KOVÁCS
SHANTI CELESTE
KRYSTAL KLEAR
ÉCLAIR FIFI
SPENCER
COURTESY
DUKWA
LIVE
BIG MIZ
JON K
KRYSKO
ZUTEKH DJS
18:00 – 05:00 | STORE STREET
LVL 35: LEVELZ 4TH BIRTHDAY AT THE APOLLO
THE BIGGEST LEVELZ SHOW TO DATE.
A COMPLETE VENUE TRANSFORMATION POWERED BY THE LARGEST NEURON PRO AUDIO VOID RIG IN THE UK.
21:00 – 03:00 | THE O2 APOLLO

WEEK 15

SOLARDO SESSIONS
SOLARDO
B2B
SKREAM
SOLARDO
wAFF
BUTCH
SIDNEY CHARLES & SANTÉ
MONKI
DETLEF
JOEY DANIEL
LATMUN
MARK JENKYNS
SOLA RECORDS:
MASON MAYNARD
ELI BROWN
PAX
COZ
20:30 – 05:00 | STORE STREET
NYE AT STORE STREET
FULL LINEUP TBA
20:00 – 05:00 | STORE STREET
NYD AT STORE STREET
FULL LINEUP TBA
17:00 – 05:00 | STORE STREET
bill subject to change