SET TIMES

SAT
16
SEP
SOLD OUT
LCD SOUNDSYSTEM
ROOM 1
21:00 – 21:45TREVOR JACKSON
22:00 – 23:00JOE GODDARD – LIVE
23:00 – 00:00SHIT ROBOT – DJ
00:00 – 02:00LCD SOUNDSYSTEM
02:00 – 03:00SEAN JOHNSTON
ROOM 2
21:00 – 00:00KRYSKO
SUN
17
SEP
SOLD OUT
LCD SOUNDSYSTEM
ROOM 1
19:00 – 19:30SHIT ROBOT – DJ SET
19:45 – 20:30JOE GODDARD – LIVE
20:30 – 21:00SHIT ROBOT – DJ SET
21:00 – 23:00LCD SOUNDSYSTEM
ROOM 2
19:00 – 21:00WILL TRAMP!
FRI
22
SEP
SOLD OUT
WELCOME TO THE WAREHOUSE PART 1
ROOM 1
21:30 – 23:00JESSE CALOSSO
23:00 – 00:00DE LA SWING
00:00 – 02:00PATRICK TOPPING B2B RICHY AHMED
02:00 – 03:30THE MARTINEZ BROTHERS
03:30 – 05:00EATS EVERYTHING
ROOM 2
21:30 – 23:00SIAN BENNETT
23:00 – 00:30ELLIOT ADAMSON
00:30 – 02:00JACKY
02:00 – 03:30SOLARDO
03:30 – 05:00NEVERDOGS
ROOM 3
21:30 – 22:45BRODYR
22:45 – 23:30MVSON COLLECTIVE
23:30 – 00:30AJ CHRISTOU
00:30 – 01:30PIRATE COPY
01:30 – 02:45LATMUN
02:45 – 04:00JOSH BUTLER
04:00 – 05:00OLLI RYDER & LUKE WELSH
SAT
23
SEP
SOLD OUT
WELCOME TO THE WAREHOUSE PART 2
ROOM 1
18:30 – 20:30KRYSKO
20:30 – 22.15JOB JOBSE
22:15 – 00:00BICEP
00:00 – 02:00RICARDO VILLALOBOS B2B RARESH
02:00 – 03:45SETH TROXLER
03:45 – 05:30BEN KLOCK
ROOM 2
18:30 – 21:00GREG LORD
21:00 – 23:00OR:LA
23:00 – 00:30PEGGY GOU
00:30 – 02:00TOM TRAGO
02:00 – 03:30BEN UFO
03:30 – 05:00MIDLAND
ROOM 3
18:30 – 22:00ZUTEKH DJS
22:00 – 00:00RIKKI HUMPHREY
00:00 – 02:00MALL GRAB
02:00 – 04:00SAOIRSE
FRI
29
SEP
SOLD OUT
PLAY
ROOM 1
21:30 – 23:00TOM SHORTERZ
23:00 – 00:30SAM DIVINE
00:30 – 02:00SONNY FODERA
02:00 – 03:30HANNAH WANTS
03:30 – 05:00FRANKY RIZARDO
ROOM 2
21:30 – 23:00JESS BAYS
23:00 – 00:30KLOSE ONE
00:30 – 02:00SHADOW CHILD
02:00 – 03:30LOW STEPPA
03:30 – 05:00LEFTWING & KODY
ROOM 3
21:30 – 23:30JOEY JACKSON
23:30 – 01:00VERSUS
01:00 – 04:00JACK SWIFT B2B DEVSTAR
SAT
30
SEP
SOLD OUT
WHP & FLOATING POINTS PRESENT
ROOM 1
20:00 – 21:30EAT YOUR OWN EARS
21:30 – 23:00WILLOW
23:00 – 00:30ROMAN FLUGEL
00:30 – 02:00JON HOPKINS – DJ SET
02:00 – 03:30FLOATING POINTS – DJ SET
03:30 – 05:00DAPHNI – DJ SET
ROOM 2
20:00 – 22:30DANUKA
22:30 – 00:00JOSEY REBELLE
00:00 – 01:30MADLIB
01:30 – 03:00BENJI B
03:00 – 05:00JEREMY UNDERGROUND
ROOM 3
20:00 – 22:00NOW WAVE DJS
22:00 – 23:30RIKKI HUMPHREY
23:30 – 01:30ALEXANDER NUT
01:30 – 04:00SASSY J
FRI
06
OCT
SOLD OUT
ANNIE MAC PRESENTS PT 1
ROOM 1
21:30 – 23:30MARTELO
23:30 – 00:00IAMDDB
00:05 – 00:35STEFFLON DON
00:40 – 01:10DONAE'O
01:15 – 01:55J HUS
02:00 – 03:30ANNIE MAC
03:30 – 05:00MY NU LENG B2B REDLIGHT
ROOM 2
21:30 – 23:30RICH REASON
23:30 – 00:30POTE
00:30 – 01:30CONDUCTA
01:30 – 02:30TODDLA T w/DRS
02:30 – 03:30THE HEATWAVE
03:30 – 04:30SIR SPYRO
ROOM 3
21:30 – 23:30KHAN FU
23:30 – 01:00WORK IT DJS
01:00 – 02:00JARREAU VANDAL
02:00 – 03:00HANNAH FAITH
03:00 – 04:00OLDBOY
SAT
07
OCT
SOLD OUT
ANNIE MAC PRESENTS PT 2
ROOM 1
20:00 – 22:00HAAi
22:00 – 00:00ARTWORK
00:00 – 02:00TIGA B2B GERD JANSON
02:00 – 03:30ANNIE MAC
03:30 – 05:00DUSKY
ROOM 2
20:00 – 22:30NYRA
22:30 – 00:00KRYSTAL KLEAR
00:00 – 01:30MOXIE
01:30 – 03:30MIDLAND B2B PAUL WOOLFORD
03:30 – 05:00HEIDI
ROOM 3
20:00 – 22:30HACKETT
22:30 – 23:30HUGO MASSIEN
23:30 – 00:30ROSS FROM FRIENDS – LIVE
00:30 – 02:00KRANKBROTHER
02:00 – 03:30MELLA DEE
03:30 – 04:30WILL TRAMP!
FRI
13
OCT
SOLD OUT
GIGGS
SET TIMES TO BE REVEALED

GIGGS
DEVLIN
CHARLIE SLOTH
NADIA ROSE
ABRA CADABRA
ONEMAN
DJ TARGET
BIG TOBZ
RUDE KID
A2
LISA MERCEDEZ
CHIMPO+CHUNKY
JONNY DUB
ROOM 3 HOSTED BY SBTV:
BIOME + BLACK JOSH
YUNG OMZ
SLEAZY F BABY
TWO4KAY
JUST BANCO
ABNORMAL SLEEPZ
TEKTU
SAT
14
OCT
SOLD OUT
MK AREA10
ROOM 1
20:30 – 22:00OLLI RYDER & LUKE WELSH
22:00 – 23:00WAZE & ODYSSEY
23:00 – 00:30CASSIUS
00:30 – 02:00JAX JONES
02:00 – 03:30MK
03:30 – 05:00TODD TERRY
ROOM 2
20:30 – 23:00SIAN BENNETT
23:00 – 00:30TCTS
00:30 – 02:00KC LIGHTS
02:00 – 03:30ICARUS
03:30 – 05:00WILL CLARKE
ROOM 3
20:30 – 23:00THIRD EYE
23:00 – 00:30LOECA
00:30 – 02:30BRODYR
02:30 – 04:00FACTION DJS
FRI
20
OCT
SOLD OUT
YOUSEF PRESENTS
CIRCUS
ROOM 1
21:30 – 22:30SCOTT LEWIS
22:30 – 00:00STACEY PULLEN
00:00 – 01:30YOUSEF
01:30 – 03:30LOCO DICE
03:30 – 05:30JOSEPH CAPRIATI
ROOM 2
21:30 – 23:00GREG LORD
23:00 – 00:30PAUL WOOLFORD B2B KRYSKO
00:30 – 02:00HEIDI B2B KIM ANN FOXMAN
02:00 – 03:30B. TRAITS
03:30 – 05:00SKREAM
ROOM 3
21:30 – 23:00JAMES ORGAN
23:00 – 00:00KYDUS
00:00 – 01:30KI CREIGHTON
01:30 – 03:00HARRY ROMERO
03:00 – 04:30ACID MONDAYS
SAT
21
OCT
SOLD OUT
ANCHOR POINT
ROOM 1
19:30 – 21:25SALUTE
21:25 – 21:55GOD COLONY & FLOHIO
22:00 – 22:50JADU HEART
22:55 – 23:55VEGYN
00:10 – 00:55BONZAI
01:10 – 01:4067
02:00 – 03:00MURA MASA
03:00 – 04:00SPECIAL REQUEST
ROOM 2
19:30 – 23:00HOWES
23:00 – 00:30OVERMONO – LIVE
00:30 – 02:00MUMDANCE
02:00 – 03:30JACQUES GREENE
ROOM 3
19:30 – 21:00ESCHA
21:00 – 23:00GIRL UNIT
23:00 – 01:00L-VIS 1990
01:00 – 03:00BOK BOK
THU
26
OCT
TICKETS UNAVAILABLE
LITTLE DRAGON
SET TIMES TO BE REVEALED

LITTLE DRAGON
PLUS SPECIAL GUESTS
25 YEARS OF RAM RECORDS
ROOM 1
21:30 – 22:30RICH REASON
22:30 – 23:30CAMO & KROOKED w/ DAXTA
23:30 – 00:30SUB FOCUS w/ MC ID
00:30 – 01:30WILKINSON w/ AD-APT
01:30 – 03:00ANDY C w/MC TONN PIPER
03:00 – 04:00NOISIA
04:00 – 05:00RENE LAVICE
ROOM 2
21:30 – 23:30STEALTH
23:30 – 00:30KILLBOX
00:30 – 01:30DELTA HEAVY
01:30 – 02:30CALYX & TEEBEE
02:30 – 03:30BAD COMPANY
03:30 – 05:00RANDALL
ROOM 3
21:30 – 23:30BANE
23:30 – 00:30RICH REASON
00:30 – 03:00LOADSTAR B2B DC BREAKS B2B MIND VORTEX
03:00 – 04:30NORTH BASE
ANTS
HALLOWEEN TAKEOVER
ROOM 1
20:00 – 23:00PIRATE COPY & JAMIE ROY
23:00 – 00:30ELI & FUR
00:30 – 02:00GROOVE ARMADA
02:00 – 03:30PAUL KALKBRENNER – LIVE
03:30 – 05:00ANDREA OLIVA
ROOM 2
20:00 – 22:30OLLI RYDER & LUKE WELSH
22:30 – 00:00YOTTO
00:00 – 01:30JESSE ROSE
01:30 – 03:00ROUTE94
03:00 – 04:30wAFF
ROOM 3
20:00 – 22:30JACK BERRY
22:30 – 00:00TOM NEATIS & FRAN FITZGERALD
00:00 – 02:30EMERY WARMAN
02:30 – 03:30KREATURE
03:30 – 04:30MOTEZ
ADAM BEYER PRESENTS
DRUMCODE
SET TIMES TO BE REVEALED

A-Z:
ADAM BEYER
ALAN FITZPATRICK
BART SKILS
DENSE & PIKA
ENRICO SANGIULIANO
IDA ENGBERG
LAYTON GIORDANI
PAN-POT
SAM PAGANINI
BINARY
BLIND MOTIVE
RUDOSA
CRAIG DAVID PRESENTS TS5
SET TIMES TO BE REVEALED

CRAIG DAVID PRESENTS TS5
DAVID RODIGAN
SPECIAL GUEST: KURUPT FM
MISTAJAM
BIG NARSTIE
CHAMPION & MC SERIOUS
BARELY LEGAL
MADAM X
CHIMPO
RICH REASON
RUM AND BASS DJS
GORGON CITY PRESENTS
KINGDOM
AT THE ALBERT HALL
MAIN ROOM
22:00 – 23:45HADLEY
23:45 – 00:30MANT
00:30 – 01:30RITON
01:30 – 02:30DISCIPLES
02:30 – 04:00GORGON CITY
04:00 – 05:00DANNY HOWARD
DEKMANTEL
ROOM 1
21:00 – 22:30GREG LORD
22:30 – 23:30JUJU & JORDASH – LIVE
23:30 – 00:30FATIMA YAMAHA – LIVE
00:30 – 02:00SHANTI CELESTE B2B CALL SUPER
02:00 – 03:30ROBERT HOOD
03:30 – 05:30MARCEL DETTMANN
ROOM 2
21:00 – 23:00KRYSKO
23:00 – 01:00DEKMANTEL SOUNDSYSTEM
01:00 – 02:45YOUNG MARCO
02:45 – 03:45TOM TRAGO – LIVE
03:45 – 05:30PALMS TRAX
ROOM 3
21:00 – 23:30ZUTEKH DJS
23:30 – 01:00ESA
01:00 – 02:30INTERSTELLAR FUNK
02:30 – 04:30CENTRAL
JAMIE xx
SPECIAL DAYTIME SHOW – 14:00-00:00
SET TIMES TO BE REVEALED
THUNDERCAT
AT THE ALBERT HALL
SET TIMES TO BE REVEALED

THUNDERCAT
PLUS SPECIAL GUESTS
PARADISE
ROOM 1
21:00 – 00:00ITALOJOHNSON
00:00 – 01:30GREEN VELVET
01:30 – 03:30JAMIE JONES
03:30 – 05:00MACEO PLEX
ROOM 2
21:00 – 22:30KRYSKO
22:30 – 00:00LATMUN
00:00 – 01:30JASPER JAMES
01:30 – 03:00DETLEF
03:00 – 05:00RICHY AHMED
ROOM 3
21:00 – 23:00BOBBY PLEASURE
23:00 – 00:30PAOLO FRANCESCO
00:30 – 03:00MARK JENKYNS
03:00 – 04:30PIRATE COPY
FEEL MY BICEP
ROOM 1
20:30 – 22:30OR:LA
22:30 – 23:30HAMMER
23:30 – 01:00KiNK - LIVE
01:00 – 02:30AVALON EMERSON
02:30 – 03:45BICEP - LIVE
03:45 – 05:30RØDHÅD
ROOM 2
20:30 – 23:00KRYSKO & GREG LORD
23:00 – 01:00KYLE HALL
01:00 – 05:30CARL CRAIG & MOODYMANN
ROOM 3
20:30 – 23:00SWOOSE & CROMBY
23:00 – 00:30JANE FITZ
00:30 – 02:00SANDBOARDS – DJ SET
02:00 – 03:30JAYDA G
03:30 – 05:00T&P (aka TIM SWEENEY & LAUER)
METROPOLIS 15TH BIRTHDAY
ROOM 1
21:30 – 23:30DARKZY
23:30 – 00:00AJ TRACEY
00:00 – 01:00MY NU LENG
01:00 – 02:00SHY FX
02:00 – 03:00CHASE & STATUS
03:00 – 04:00FRICTION
04:00 – 05:00DIMENSION
ROOM 2
21:30 – 23:00NORTH BASE
23:00 – 00:001991
00:00 – 01:00JACK SWIFT
01:00 – 02:30DJ ZINC
02:30 – 04:00REDLIGHT
04:00 – 05:00MAK & PASTEMAN
ROOM 3
21:30 – 22:45BASS JEDI
22:45 – 23:30DJ ARDI
23:30 – 00:30MARK OD B2B SAPPO
00:30 – 01:30MARK XTC B2B PROPHECY
01:30 – 02:30GARRY K
02:30 – 03:30ROWNEY & PROPZ
03:30 – 04:30DAWN RAID
KNEE DEEP IN SOUND
ROOM 1
19:00 – 21:00OLLI RYDER & LUKE WELSH
21:00 – 22:30FRANCESCA LOMBARDO
22:30 – 01:30APOLLONIA
 (DYED SOUNDOROM, DAN GHENACIA AND SHONKY)
01:30 – 03:00KOLSCH
03:00 – 05:00HOT SINCE 82
ROOM 2
19:00 – 22:30LAUREN LO SUNG
22:30 – 00:00WILLIAM DJOKO
00:00 – 02:00HEIDI B2B CASSY
02:00 – 03:30DAMIAN LAZARUS
03:30 – 05:00ELLEN ALLIEN
ROOM 3
19:00 – 21:30GOODLIFE
21:30 – 23:00JOSH BAKER (YOU&ME)
23:00 – 02:00LA FLEUR
02:00 – 03:30LEWIS BOARDMAN
03:30 – 04:30BRODYR
THE WAREHOUSE PROJECT PRESENTS
SASHA & JOHN DIGWEED
ROOM 1
21:30 – 23:00EJECA
23:00 – 01:00NIC FANCIULLI
01:00 – 05:00SASHA & DIGWEED
ROOM 2
21:30 – 23:30LAUREN LO SUNG
23:30 – 01:00CRISTOPH
01:00 – 05:00DUSKY
ROOM 3
TO BE REVEALED
LOVE INTERNATIONAL x WHP
ROOM 1
18:30 – 20:30DAVE HARVEY & CHRISTOPHE
20:30 – 21:00BEGIN
21:00 – 22:15CRAZY P – LIVE
22:15 – 22:45BEGIN / KRYSKO
22:45 – 23:45TUFF CITY KIDS – LIVE
23:45 – 01:30LARRY HEARD AKA MR FINGERS – LIVE
01:30 – 03:00LEON VYNEHALL
03:00 – 05:00LAURENT GARNIER
ROOM 2
18:30 – 21:00KRYSKO
21:00 – 22:30MOXIE
22:30 – 00:00MIDLAND
00:00 – 01:30CRAIG RICHARDS
01:30 – 03:00JOY ORBISON
03:00 – 04:30DENIS SULTA
ROOM 3 – STUDIO 89 X FUTUREBOOGIE
18:30 – 21:30STUDIO 89 DJS
21:30 – 23:30DAVE HARVEY & CHRISTOPHE
23:30 – 01:30GIDEON (NYC DOWNLOW)
01:30 – 03:30FELIX DICKINSON
03:30 – 04:30STUDIO 89 & FUTUREBOOGIE DJS
NICK MURPHY FKA CHET FAKER
AT THE ALBERT HALL
SET TIMES TO BE REVEALED

NICK MURPHY
PLUS SPECIAL GUESTS
THE WAREHOUSE PROJECT PRESENTS
SET TIMES TO BE REVEALED

JEFF MILLS
NINA KRAVIZ
CLARK PRESENTS DEATH PEAK LIVE
BJARKI
JUS ED
FRED P
DJ QU
JOEY ANDERSON
PTU
DENIRO
-
ROOM 3:
WILLOW
JAY CLARKE
MEANS&3RD B2B KERRIE
AALICE, BLASHA&ALLATT & LUCY IRONMONGER
ANTON FITZ
OLIVER HELDENS AT THE ALBERT HALL
THE WAREHOUSE PROJECT PRESENTS
THE CHEMICAL BROTHERS
ROOM 1
20:30 – 22:30JAMES HOLROYD
22:30 – 00:00PAUL WOOLFORD VS SPECIAL REQUEST
00:00 – 03:00THE CHEMICAL BROTHERS
03:00 – 05:00DANIEL AVERY
ROOM 2
20:30 – 04:00ANDREW WEATHERALL & SEAN JOHNSTON PRESENTS A LOVE FROM OUTER SPACE
ROOM 3
TO BE REVEALED
TCHAMI
SET TIMES TO BE REVEALED

ROOM 1:
TCHAMI
MALAA
MERCER
JADED
PLUS SPECIAL GUEST TBA
-
ROOM 2:
Jax Jones presents: HOUSE WORK!
JAX JONES
RITON
KIDEKO
JAMES HYPE
BOSTON BUN
JACKMASTER & NUMBERS PRESENT
MASTERMIX
ROOM 1
18:00 – 21:00KRYSKO
21:00 – 22:30SHANTI CELESTE
22:30 – 00:00HENRIK SCHWARZ – LIVE
00:00 – 02:00HUNEE
02:00 – 03:00FLOORPLAN AKA ROBERT HOOD & LYRIC HOOD
03:00 – 05:00JACKMASTER
ROOM 2
18:00 – 21:00JON K
21:00 – 22:30COURTESY
22:30 – 00:00JASPER JAMES
00:00 – 01:30PEGGY GOU
01:30 – 03:30DENIS SULTA B2B ARTWORK
03:30 – 05:00DJ BONE
ROOM 3
18:00 – 21:00ZUTEKH DJS
21:00 – 23:00BIG MIZ
23:00 – 00:30DUKWA – LIVE
00:30 – 01:30SPENCER B2B KORNEL KOVACS
01:30 – 03:00KRYSTAL KLEAR
03:00 – 04:30ECLAIR FIFI
SAT
16
DEC
TICKETS UNAVAILABLE
LVL 35: LEVELZ 4TH BIRTHDAY AT THE APOLLO
SET TIMES TO BE REVEALED
SOLARDO SESSIONS
ROOM 1
20:30 – 22:30MARK JENKYNS
22:30 – 00:00BUTCH
00:00 – 02:00SOLARDO B2B SKREAM
02:00 – 03:30wAFF
03:30 – 05:00SOLARDO
ROOM 2
20:30 – 22:00OLLI RYDER & LUKE WELSH
22:00 – 23:30MONKI
23:30 – 01:00SIDNEY CHARLES & SANTE
01:00 – 02:30JOEY DANIEL
02:30 – 03:30TBA
03:30 – 05:00DETLEF B2B LATMUN
ROOM 3
20:30 – 23:00COZ
23:00 – 01:00MASON MAYNARD
01:00 – 03:00ELI BROWN
03:00 – 05:00PAX
NYE AT STORE STREET
LINE-UP TO BE REVEALED
NYD AT STORE STREET
LINE-UP TO BE REVEALED